31.3. Tak Athárek už je v nové rodině, přejeme ti hezký život, spoustu psích kamarádů a měj se tam krásně, buď hodný a pánečkům dělej jen samou radost.

22.3.

Pejsek z našeho prvního vrhu A – Athar 17 měsíců, narozen 10.10.2015, hledá svoji novou rodinu. Bohužel už nemohl být v rodině, která si ho vzala jako štěňátko a tak jsme se ho ujali zpět. Po narození dítěte se u holčičky objevila alergie a pejsek býval separován od rodiny. Je u nás 5 dní a za tu dobu můžeme říci, že to bude velký kámoš a společník. Je plně socializovaný, pohodář miluje společnost i tu psí a hodně rychle se učí. Více informací na tel.: 724 264 810. M: Dakota Lady Harley Wandellmere O: Bakari Shane Munyati.

11.2.

Už i poslední 2 pejsci našli svoje nové pánečky a budou spolu vyrůstat a vídat se….jsou totiž sousedé. Tak krásný život kluci a moc ty svoje páníčky nezlobte 🙂

7.2.

Poslední 2 psí kluci Bakir a Bardy stále čekají na svoje nové milující rodiny. Narozeni 29.11., již připraveni k odběru. Učeny čistotě, základním povelům, vyrůstají s dětmi a jinými psy M: Dakota Lady Harley Wandellmere O: Bakari Shane Munyati. Zájemci volejte na tel.: 724 264 810.

27.1.

Pro 4 štěňátka už si přijeli jejich nové rodiny, přejeme vám miláčci ať se máte moc krásně, lumpačin jen malinko a hlavně spoustu lásky a legrace v nových rodinách!!

24.1.

Dnes mají naši miláčci 8 týdnů a čtyři chlapečci stále čekají na svoje nové pánečky,          k odběru ihned, nezávazné návštěvy vítány, volejte 724 264 810, na svoji novou rodinu čeká:

14.1.

proběhla druhá kontrola vrhu regonální poradkyní chovu ČKRR paní Evou Humličkovou společně s chovatelkou od naší Dakotky, Dášou Čechovou. Nakonec bohužel jeden pejsek BARACK musel být zapsán jako nestandard. Jinak ostatní pejsci prošli na výbornou. Máme z nich velkou radost. 🙂

11.1.

Někteří pejsci stále hledají své nové pánečky a těší se do nových rodin, k odběru  od 24.1. nebo dle domluvy, přijeďte si vybrat toho pravého životního parťáka. Nezávazné návštěvy vítány. Volejte na tel.: 724 264 810. Můžete přijet kdykoliv. 🙂

10.1.

víkend plný návštěv za námi. Na celý víkend nás navštívila opět Maruška Kubínová s rodinou, výborná chovatelka a cvičitelka pejsků. Předala mi další nové zkušenosti a pomohla s focením. Štěňátka si společnost užívala naplno!

8.1.

štěňátka poprvé venku na sněhu 🙂 ač byla mrazivá, ale krásná sluneční neděle, bylo načase ukázat štěňátkům, jak to vypadá venku a seznámit je i se sněhem.:-) Nalákali jsme je na dobrůdku, dostali venku svačinku, prozkoumali a počuchali okolí, někteří se i vyvenčili a šup šup domů do teplíčka. Už aby ty šílené mrazy skončili a dalo se alespoň chviličku vykouknout společně ven.

30.12.

štěňátka mají za sebou čtvrtý týden života, začínají pěkně rošťačit a zkoumat okolí. Už ochutnávají i něco jiného než jen mlíčko od maminky. Učí se čistotě a trénujeme venčení do bedny, zatím jim to jde až na nějakou tu občasnou havárii. Někteří kluci stále hledají svoje nové pánečky. Přijeďte si vybrat toho pravého rodinného parťáka.:-)

20.12.

tak a máme tu třetí týden života – všechny štěňátka vidí, někteří chodí už dost suverénně, bednu mají prozkoumanou a co nevidět budou chtít poznávat okolí. Krásně si spolu hrají a jsou straaaašně hodní. “ ZATÍM“ snad jim to vydrží :-).  Začínáme socializovat a chodí k nám návštěvy. Přijeďte se také pomazlit, štěňátka vás s radostí přivítají.

13.12.

štěňátka mají za sebou již 14 dní života, zatím jim stačí k životu jen jídlo a teploučko, nic víc nepotřebují, ani to mazlení je moc nebaví… přitulí se k sobě na hromádku a je jim nejlíp. Začínají postupně otevírat oči a brzy už nás budou všichni vidět :-), po 14 dnech je čekalo odčervení a to se některým moc nelíbilo…tvářili se “ jako toto já jíst prostě nebudu“!!!

30.11.2016

     Po příjezdu domů se všechna štěňátka přitulila k mamince a celou noc se zahřívala a sála mlíčko. Tak máme doma 6 pejsků a 2 fenečky. Mají se čile k světu a dokáží se i ozvat když něco potřebují.

29.11.2016

       začala být Dakota od rána nevrlá, neustále popocházela z místa na místo, měřili jsme teplotu a ta nám naznačila, že nejspíš začíná porod. Bylo po obědě a pořád nic, schylovalo se k večeru a Dakota začala mít pravidelné kontrakce a porodní dýchání, už jsme se těšili na porod, ale stále nic nepřicházelo. Bohužel první štěňátko, které Dakotu potrápilo již před třemi dny, se vzpříčilo v porodních cestách, teplota začala stoupat a kontrakce zeslabovaly. Nezbývalo nic jiného než jet k lékaři.

        Po příjezdu ještě jednou vyzkoušel, zda se Dakota opravdu nechytne na přirozený porod, je to přeci jen velká psice, měla by to zvládnout sama, jak říkal pan doktor. Bohužel nakonec musel přijít císařský řez. Tak jsme Dakotku v náruči uspali a odvezli  společně na sál a pak už jen čekali… za 20 minut jsme slyšeli první kviknutí pak další a za chvíli další. Měli jsme strašnou radost, jelikož psí maminka se o štěňata nemohla postarat, vše jsme zvládli za ni, štěňátka jsme si přitulili na tělo, zahřívali je, masírovali je, aby cítila naše srdíčka a uklidnila se. Těsně před probuzením fenky po narkóze jsme štěňátka v klidu přiložili na cecíky, aby se mohla konečně poprvé napít  a hlavně abychom zjistili, zda mají sací reflex a všechna zvládnou sama pít. Po kontrole štěňátek nám bylo potvrzeno, že všechna jsou životaschopná a dostatečně vyvinutá.

Ke konci březosti už Dakotka převážně jen odpočívá, tak se o maminku staráme, mazlíme se s ní, dopřáváme jí samé dobroty a už ji šetříme.

Dakotka nám roste před očima, bříško se jí pěkně kulatí, tak probíhají sázky kolik asi bude štěňátek? Tipovalo několik přátel od počtu štěňátek 6 po 11, tak se necháme překvapit. Ale určitě je v bříšku více štěňátek než při první březosti, je viditelně větší a chuť k jídlu má velikou.

A je to tady!!! Dne 31.10.2016 jsme byli na ultrazvuku a v bříšku se to Dakotce jen hemží. Březost potvrzena. Máme velikou radost a teď už jen s napětím očekáváme kolik nám tentokrát těch malých uzlíčků narodí. Těšíme se moc na vrh B!!!

dakota-a-stenata-plakat-2016

Dne 30.9. a 2.10. 2016 proběhlo krytí naší Dakoty a Bakariho.
Jelikož se nám minulý vrh osvědčil a ze spojení byla moc krásná a zdravá štěňátka, tak jsme se rozhodli opět pro krasavce Bakariho :-) Už se moc těšíme na štěňátka.
(Dakota Lady Harley Wandellmere x Bakari Shane Munyati)

V sobotu 2.1.2016 už nám odjela i Ayshenka do své nové rodiny. Odjela nám do Hradce Králové, tak se měj holčičko moc hezky a málo lumpačin a spoustu radosti s novými pánečky.

Ayshenka – růžová, čeká stále na svoji novou rodinu, doufá, že také najde tak perfektní pánečky jako její sourozenci, proto kdo má zájem, tak nás kontaktujte a přijeďte se kdykoliv podívat 🙂

V úterý 22.12.2015 si přijela pro svého pejska Athara rodinka z Valašského Meziříčí, doma s ním bude rošťačit kamarád Dominik. Tam tě budou jen a jen rozmazlovat Athárku tak se měj hezky!

V pondělí 21.12.2015 nám odjel do nového domova Askary – jel do Vídně a pravděpodobně bude cestovat i na Ukrajinu. Má doma parťačku Sofii, tak jí moc nezlob a poslouchej. A ať tě to cestování s novou rodinou baví.

V neděli 20.12.2015 si našla Arwen svoji rodinu, odjela nám do Zlína a má doma kromě páníčků dvě holčičky – kamarádky Adélku a Kateřinku, tak ti přejeme Arwenko ať se máš v nové rodině moc krásně a děláš jim jen samou radost. 🙂

16.12. k dnešnímu dni Athar (pan modrý) a Aysha (slečna růžová) stále čekají na nové rodiny, jsou to ňuňánci…Athar je kliďas, pohodář, povaleč docela samostatný, má rád svůj klid a bude moc poslušný, dobře vychovatelný a výborně spolupracující, zato slečna Aysha vybrala energie za něj 🙂 je to malá živá opička, koumák a je jí nejlíp ve společnosti, asistuje mi při každé činnosti, kdyby mohla, tak mi i pomůže umývat nádobí 🙂 kdo má zájem, neváhejte nás kontaktovat. Cena dohodou.

27.11. Tyto dvě štěňátka Athar (modrý) a Aysha (růžová) jsou ještě volná a čekají na své nové pánečky, pokud máte o nějaké štěňátko zájem ozvěte se nám, nebo se přijeďte nezávazně podívat a pomazlit.

26.11. proběhla druhá kontrola vrhu poradkyní chovu Monikou Hložánkovou ( Kramolišovou), obě dvě fenečky Arwen, Aysha a modrý pejsek Athar jsou STANDARD, jen zelený Askary má mírný předkus, tak dostal označení NESTANDARD.

24.11. Tak už mají štěňátka za sebou očkování, čipování i tetování, ale zvládli to všichni na výbornou, byli moc stateční. Každý už má svůj vlastní pas. První cesta autem byla taky v pohodě, někdo to vůbec neřešil a v klidu ležel, jiný zas koukal z okna. Veterinář je prohlédl, poslechl srdíčko a po cestě domů únavou všichni usnuli.

O víkendu 14.-15.11. nás navštívila nejlepší chovatelka a výcviková poradkyně Maruška Kubínová s rodinou. Zkontrolovala štěňátka,  ostříhala jim drápky a ukázala mi jak na to…Otestovala povahy našich malých koumáků a hlavně všechny pomazlila… Večer u vínečka jsme vše probrali a v neděli mi ještě pomohla s focením postojovek, jsem jí moc vděčná, moc jí děkuji za pomoc a za odborné rady. A nejvíc mě potěšila při odjezdu poznámka z její strany, že vše dělám dobře a štěňátka budou opravdu výborně socializována a dobře připravena do nových rodin, cítila jsem hrdost 🙂

První týden v listopadu byl opravdu nádherný – počasí jak dělané ukázat štěňátkům zahradu, aby si už pomaličku zvykala na venkovní prostředí. Poprvé, když se otevřely dveře ven, byla trochu nejistá – šla všechna čtyři společně, někdo se otrkal velmi rychle, někdo se po chvíli otočil a utekl se schovat zpět do bedny a jen z povzdálí sledovalo svoje další sourozence. Stačilo jim na poznání 10 minut a byla unavená a vrátila se zpět do bedny a spala a spala. Druhý den už to bylo veselejší už byla jistější a vydržela venku skoro půl hodiny – hrála si, okusovala se, očuchávala okolí a maminka Dakota je učila co smí a co ne.

První dva týdny štěňátka hlavně jen spí a jí…i přesto, že ještě neotevřou očička, začínají se pomaličku plazit po bedně a prozkoumávat…maminka Dakota s nimi tráví celé dny a noci…nemá čas se jít ani vyvenčit a když už jí donutíme ven, tak šup šup a už je zpět u štěňátek…taky pěkně přibývají na váze – ještě aby ne, když si je maminka pořád vykrmuje. Každý den přibývají 80-100g

10.10.2015 se nám narodila krásná čtyři zdravá štěňátka – Dakota zvládla porod na výbornou, v 9.15 odtekla plodová voda, Dakota se v klidu uložila na porodní pelíšek a s naprostým klidem rozdýchávala kontrakce a čekala co přijde. První štěňátko vykouklo na svět v 10.22, byl to modrý kluk s nejnižší váhou a to 469g, ještě ho ani nestačila Dakota pořádně očistit a už byl přisátý a cucal a cucal. Bylo to nádherný, ta láska k vůbec prvnímu v životě narozenému štěňátku :-). Druhý kluk si dal trochu načas a trochu maminku potrápil, jelikož šel zadními nožičkami a ještě ke všemu byl největší, vykoukl na svět v 12.24 a vážil 610g a je to chlapák pořád. Holčičky se v bříšku ještě trochu ohřály a v 13.10 krásně vyšla první holčička s červenou mašlí s porodní váhou 496g a ani jsme se nenadáli a za 9 minut v 13.19 byla na světě další růžová holčička s porodní váhou 512g.

Dakota si, aspoň to tak vypadá :-), užívá březosti, chodíme na procházky, už tolik neběhá a drží se u nás. Bříško jí moc neroste, asi si chce udržet svoji atletickou postavu :-). Ale ultrazvuk ukázal, že bude mít asi šest štěňátek 🙂

Tak, naše Dakotka (Dakota Lady Harley Wandellmere) si našla pejska Bakariho (Bakari Shane Munyati) a byla pokryta v neděli 9.8.2015.

Po námluvách v pátek a v sobotu, kdy bylo velké horko a pejsci se brzy unavili, se setkali v neděli navečer a zdálo se, že vše proběhne rychle a úspěšně. Úspěšně ano, ale spojení trvalo 1,5 hodiny a děvčata, Maruška Kubínová, Veronika a p. Šamajová toho měly opravdu dost. Chlapi se jen tak motali kolem a jeden hlídal druhého pejska a druhý konejšil 2,5 měsíční Viktorku, která u toho nutně potřebovala být :-). Děkujeme všem za pomoc a trpělivost, Marušce za řízení celého setkání a uklidňování situace, kdy děvčata už nemohla udržet pejsky u sebe. Paní Šamajové za azyl, občerstvování pejsků a nás. Veronika je od Dakotky dostatečně zdevastovaná a má modrá jelita na obou nohách :-). Ale stálo to zato a doufáme, že Dakotka zabřezne a podaří se jí porodit krásná štěňátka